Profesjonalna szkoła językowa: lektorzy, podręczniki szkolne, materiały dydaktyczne.

Biorąc pod uwagę, jak istotną rolę w dzisiejszym świecie odgrywa znajomość języków obcych, fakt, że szkoły językowe z dnia na dzień zyskują coraz więcej klientów nie powinien nikogo dziwić. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ich usługi, rośnie również liczba samych szkół językowych. Dzięki temu możemy porównać oferty kilku różnych szkół, zanim zapiszemy się na jakiś konkretny kurs. Pierwsze kryterium, którym powinniśmy się kierować to oferta edukacyjna danej szkoły. Nie wszystkie szkoły językowe oferują nam te same języki obce.

O ile język angielski czy niemiecki znajduje się w ofercie większości szkół, o tyle w przypadku języka fińskiego czy chińskiego sprawa nie jest już tak oczywista. Kiedy sprawdzimy już, czy sana szkoła językowa ma w swojej ofercie język, który nas interesuje, powinniśmy zainteresować się osobami, które prowadzą zajęcia. Bardzo dobrze, jeśli szkoła daje nam możliwość kontaktu z native speakerem, czyli osobą, dla której język, którego się uczymy jest językiem ojczystym. Dzięki temu będziemy zmuszeni do porozumiewania się w tym języku i przełamania bariery językowej, którą ma wielu z nas.

Kolejna istotna kwestia to podręczniki. Warto zapoznać się z nimi jeszcze zanim rozpoczniemy kurs. W przypadku zajęć skierowanych do osób dorosłych nie powinny to być zwykłe podręczniki szkolne. Tematyka i poziom poszczególnych ćwiczeń powinny być dostosowane do potrzeb osób, dla których prowadzony jest dany kurs. Powinniśmy też zorientować się, czy szkoła zapewnia nam jakieś dodatkowe materiały dydaktyczne - dzięki nim nauka języka jest jeszcze bardziej efektywna.