Przed wyjazdem zagranicę: podręczniki szkolne i szybka nauka języka.

Wielu z nas planuje spędzić urlop zagranicą. Wcześniej warto przyswoić sobie przynajmniej kilka podstawowych zwrotów z języka obowiązującego w kraju, do którego się wybieramy. Im więcej czasu zostało do wyjazdu, tym więcej sposobów mamy do wyboru. Jeśli wyjeżdżamy dopiero za miesiąc lub dwa, najlepiej zapisać się na specjalny wakacyjny kurs językowy.

Obecnie podobne kursy ma w swojej ofercie niemal każda szkoła językowa. Wraz z grupą osób, których znajomość języka jest na takim samym poziomie jak nasza przez kilka tygodni będziemy przyswajać sobie podstawy danego języka. Kto wie, może nauka języka spodoba nam się na tyle, by kontynuować ją również po powrocie z wakacji. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by wtedy zapisać się na kolejny kurs, tym razem obejmujący swoim zakresem więcej zagadnień. Jeśli jednak zależy nam wyłącznie na nauce podstawowych zwrotów, a do wyjazdu zostało już bardzo mało czasu, możemy spróbować samodzielnej nauki.

W każdym domu znajdują się na pewno podręczniki szkolne do nauki języka. Najczęściej jest to angielski - jako najbardziej uniwersalny język przyda nam się bez względu na to, do jakiego kraju się wybieramy. Jeśli jednak wolelibyśmy poznać inne języki obce, podręczniki do ich nauki możemy zakupić za pośrednictwem Internetu. Wystarczy odwiedzić którąś z popularnych księgarni internetowych albo zwrócić uwagę na aukcje internetowe z podręcznikami. Pamiętajmy o tym, że samodzielny wyjazd wymaga dużego samozaparcia i silnej motywacji. Zbliżający się wyjazd na pewno nią jest.