Jak i gdzie szukać?

Pierwszym krokiem, jaki stawiamy szukając odpowiedniej oferty obozu językowego to przeszukiwanie ofert kursów w Internecie. Ilość i zróżnicowanie ofert może przyprawić o zawrót głowy, dlatego też najlepiej stosować się do kilku zasad.

Po pierwsze nigdy nie wybierajmy pochopnie pierwszej napotkanej, z pozoru atrakcyjnej oferty. Jeśli znajdziemy coś interesującego, poszukajmy opinii na temat danej oferty, popytajmy znajomych i poprośmy o jakieś rady. Powinniśmy również jak najczęściej porównywać oferty, aby wyeliminować te najmniej atrakcyjne. Ofert możemy szukać samodzielnie bądź skorzystać z usług pośrednika.

Ponadto nie zawsze mamy możliwości, aby samodzielnie i osobiście pójść do szkoły czy firmy oferującej kurs, dlatego najlepiej utrzymać stały kontakt telefoniczny. Tą drogą powinniśmy pytać o wszystko, co nas tylko interesuje, między innymi o lokalizację szkoły, możliwość dojazdu do niej, spytajmy również o grafik zajęć i atrakcji.

Równie ważną kwestią jest posiadanie przesz szkołę odpowiednich certyfikatów i akredytacji. Jeśli chcemy wybrać się do szkoły językowej w Wielkiej Brytanii, zapoznajmy się z listą szkół posiadających takie akredytacje. Listę taką posiada British Council. Ceny zajęć w poszczególnych szkołach nie różnią się znacząco od siebie, jednak prywatne szkoły oferują swoim klientom dodatkowe atrakcje, na przykład zwiedzanie miasta czy zajęcia sportowe.