Jak i gdzie szukać?

Pierwszym krokiem, jaki stawiamy szukając odpowiedniej oferty obozu językowego to przeszukiwanie ofert kursów w Internecie. Ilość i zróżnicowanie ofert może przyprawić o zawrót głowy, dlatego też najlepiej stosować się do kilku zasad.

Po pierwsze nigdy nie wybierajmy pochopnie pierwszej napotkanej, z pozoru atrakcyjnej oferty. Jeśli znajdziemy coś interesującego, poszukajmy opinii na temat danej oferty, popytajmy znajomych i poprośmy o jakieś rady. Powinniśmy również jak najczęściej porównywać oferty, aby wyeliminować te najmniej atrakcyjne. Ofert możemy szukać samodzielnie bądź skorzystać z usług pośrednika.

Ponadto nie zawsze mamy możliwości, aby samodzielnie i osobiście pójść do szkoły czy firmy oferującej kurs, dlatego najlepiej utrzymać stały kontakt telefoniczny. Tą drogą powinniśmy pytać o wszystko, co nas tylko interesuje, między innymi o lokalizację szkoły, możliwość dojazdu do niej, spytajmy również o grafik zajęć i atrakcji.

Równie ważną kwestią jest posiadanie przesz szkołę odpowiednich certyfikatów i akredytacji. Jeśli chcemy wybrać się do szkoły językowej w Wielkiej Brytanii, zapoznajmy się z listą szkół posiadających takie akredytacje. Listę taką posiada British Council. Ceny zajęć w poszczególnych szkołach nie różnią się znacząco od siebie, jednak prywatne szkoły oferują swoim klientom dodatkowe atrakcje, na przykład zwiedzanie miasta czy zajęcia sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.