Umowa i zakwaterowanie

Jeśli już wybraliśmy interesujący nas obóz językowy i dobraliśmy do niego pasujący nam kurs, przejdźmy do spraw papierkowych. Po pierwsze umowa. Pamiętajmy, że jeszcze przed wyjazdem na kurs powinniśmy mieć swój podpisany przez szkołę egzemplarz umowy. W umowie tej powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje oraz ustalenia przeprowadzone między klientem, czyli nami, a szkołą. Jeśli w czasie kursu zajdą jakieś problemy, będziemy mieli umowę i zawarte w niej zapewnienia podpisane przez szkołę, co będzie podstawą do wszelakich roszczeń.

Kolejną niezwykle ważną kwestia jest zakwaterowanie. Rzeczą oczywistą jest fakt, że ucząc się języka w obcym kraju musimy gdzieś mieszkać. Szkoły językowe i firmy organizujące wyjazdy szkoleniowe zazwyczaj proponują zakwaterowanie w akademikach czy internatach. Pamiętajmy, aby zainteresować się wszystkimi szczegółami dotyczącymi zakwaterowania.

Pytajmy o lokalizacja mieszkania, warunki lokalowe, liczbę lokatorów w lokalu, opcje wyżywienia i korzystania ze sprzętów, na przykład z kuchenki, pralki czy komputera. Wszelkie zapewnienia szkoły bądź firmy zapisujmy w umowie i dajmy do podpisania, co będzie gwarancją i podstawą do późniejszych roszczeń.