W szkole…

Kilka godzin dziennie konkretnej, szkolnej nauki to solidna podstawa zagranicznego kursu językowego. Zajęcia językowe odbywają się zazwyczaj codziennie, więc dostęp do teorii i ćwiczeń nieprzerwany. Intensywność i systematyczność, jaka wpisana jest w koncepcję obozów językowych, jest potrzebna w każdej nauce. Jeśli chodzi o naukę języków obcych, nauka pamięciowa jest szczególnie ważna i cenna.

Kolejną wartością takich obozów jest również fakt, że odbywają się one w szkołach międzynarodowych. Gdy obok w naszej ławce siedzi Czech czy Bułgar, siłą rzeczy należy rozmawiać w języku obozowym. Odpadają więc szepty i podpowiedzi, a wbrew pozorom to bardzo cenna wartość. Kolejną sprawą jest nieustanny kontakt z nauczycielami.

Doświadczeni nauczyciele w tego typu międzynarodowych szkołach maja zazwyczaj bardzo dobrze wypracowaną strategię pracy, dostosowaną do specyficznej formy kursów. Ten model pozwala zmaksymalizować intensywność nauki w szkole z nauką języka poza nią. Wynikiem takiej strategii są naprawdę zadziwiające efekty i wyniki.

Obozy językowe umożliwiają zainteresowanym dobór kursu dostosowanego do ich potrzeb. Do wyboru mamy najróżniejsze poziomy zaawansowania, kursy tematyczne na przykład biznesowe, niemal dowolną ilość godzin w szkole i wielkość grupy. Wszystkie te aspekty można dobrać w zależności od preferencji.

Obozy językowe prowadzone są nawet na tak zwanym poziomie zerowym, czyli kurs dla osób kompletnie nieznających języka. Warto się jednak zastanowić czy wyjazd bez jakiejkolwiek znajomości języka będzie dobrym pomysłem. Kurs taki może być ciężki szczególnie dla osób niezbyt otwartych, bojących się mówić w niezbyt znanym języku. Takie gwałtowne wrzucenie na głęboką wodę może być dużym problemem, a kurs językowy przerodzi się w szkołę przetrwania. Dlatego też, nie posiadając jakichkolwiek doświadczeń z językiem, przed wyjazdem na szkolenie językowe do innego kraju, lepiej przejść krótki kurs w kraju.