…I po zajęciach

Pedagodzy zgodnie twierdzą, że połączenie nauki, teorii, praktyki i zabawy jest najskuteczniejsze. Na zagranicznym kursie językowym solidne podstawy teoretyczne dostarczone przez szkołę możemy wykorzystać w praktyce od razu po zakończeniu zajęć. Wychodząc z nich bowiem, od razu będziemy musieli się posługiwać obcym językiem w codziennym życiu.

Codzienne konwersacje, wspólne zajęcia, obowiązki etc. to wszystko musi się odbywać w języku angielskim, niemieckim, francuskim itp. Kontakty z innymi uczestnikami kursu z innych krajów, oprócz językowej praktyki uświadamiają, jak ważna we współczesnym świecie jest znajomość języka obcego. Świadomość ta bardzo mobilizuje do dalszej nauki.

To właśnie ta obcojęzyczna codzienność w głównej mierze sprzyja przełamywaniu wszelkich oporów i wstydu związanego z używaniem obcego języka.

Widząc jak inni kursanci starają się rozmawiać i dogadują się między sobą nawet niemiłosiernie kalecząc język, każdy, nawet najbardziej zestresowany, zamknięty w sobie uczestnik poczuje w sobie mnóstwo lingwistycznej odwagi i w końcu odważy się spróbować. Pamiętajmy, że przekroczenie tego komunikacyjnego progu to 0praktycznie połowa drogi do opanowania języka obcego.