Moc, jaką ma słowo pisane: w szkole, za granicą i w prasie.

W cywilizowanym świecie trudno wyobrazić sobie osobę, która nie potrafiła by czytać. Pomijając osoby, których praca związana jest ze słowem pisanym, czy też osoby po prostu lubiące czytać, umiejętność czytania to rzecz niezbędna, aby móc normalnie funkcjonować we współczesnym świecie. Słowo pisane to nasze codzienna rzeczywistość. Napisy są na reklamach, przejeżdżających autobusach, mijanych witrynach sklepów. Często są to wyrazy obcojęzyczne, w szczególności w języku angielskim. Znajomość języków obcych to podstawa komunikacji we współczesnym świecie. Dzięki znajomości angielskiego można zdobyć nową pracę, poznać nowe osoby, zaistnieć jako autor opowiadania fantastycznego w anglojęzycznej prasie. Znajomość języków obcych sprawi, że jest się niezależnym, czyli na przykład jadąc do Włoch czy Hiszpanii czyta się pracę w języku lokalnym.

Dlatego właśnie nauka języka jest tak ważnym elementem każdego poziomu edukacji. Obecnie dzieci zaczynają naukę języka obcego już od przedszkola. Rośnie nowe pokolenie, gdzie swoboda posługiwanie się co najmniej jednym językiem obcym będzie normą. Języki obce poznaje się w szkole, na lekcjach prywatnych i w szkołach językowych. Szkoła językowa to bardzo ciekawa forma nauki, bowiem poznaje się zupełnie nowe, poza szkolne grono osób.

Bardzo często formą promowania usług danej szkoły językowej jest ciekawa promocja cenowa, w której otrzymuje się podręczniki w cenie całego kursu. Taka oferta wynika z tego, że zwłaszcza w dużych miastach jest bardzo duża konkurencja, jeśli chodzi o dostępne szkoły językowe. Dlatego też starają się one przyciągnąć nowych uczniów na wszelkie możliwe sposoby.