Nauka dzieci

Coraz popularniejsze są kursy językowe dla dzieci. Forma ta przeszła już nawet w system edukacji językowej najmłodszych w przedszkolach oraz w pierwszych latach szkolnych. Zauważono bowiem, że dzieci o wiele szybciej i bardziej naturalnie przyswajają sobie znajomości lingwistyczne aniżeli osoby dorosłe.

Tak samo, jak dziecko przyswaja mowę i wszystkie jej reguły od urodzenia, będąc członkiem prawidłowo pod względem socjologicznym funkcjonującej rodziny, tak samo może ono przyswajać dwa lub trzy języki jednocześnie w środowisku bi- lub multilingualnym. Kiedy dziecko zaczyna samo posługiwać się mową, może dochodzić w wypowiedziach malucha do zbicia wszystkich języków naraz. Nie trzeba wtedy dziecka poprawiać, gdyż, używając tychże języków jak do tej pory, umysł dziecka sam zorientuje się w prawidłowościach.

Kursy językowe dla dzieci organizowane są dla najmłodszych od mniej więcej piątego roku życia.

Kursy prowadzone są formą zabawy, kiedy dzieci podświadomie wchłaniają wiele bodźców oraz informacji, które układane są w pamięci długotrwałej dziecka. Nabyte wiadomości mogą być później bez problemu odtwarzane według potrzeb sytuacyjnych lub nawet po latach. Nie na darmo nasi dziadkowie mówią nam „czego się nauczysz za młodu, na starość jak znalazł”.