Z chęcią do nauki języka obcego

O ile decydujemy się zapisać nasze dziecko do takiego przedszkola lub na kurs językowy, zawsze wybierajmy takie środowisko, które najlepiej będzie naszemu dziecku odpowiadało. Podstawą jest ładne, czyste otoczenie z miłymi i doświadczonymi w kontaktach z dziećmi nauczycielami. Zajęcia dl najmłodszych powinny być formą i tempem podporządkowane potrzebom dziecka i powinny nie tylko uczyć języka, ale zarówno rozwijać spostrzegawczość i intelekt.

Może się zdarzyć, że najlepsze przedszkole lub kurs językowy z jakichś powodów dziecku nie odpowiada. Nie zmuszajmy maluszka do dalszego odwiedzania tego miejsca. Pomyślmy o zmianie i o powodach, dla których tak się właśnie złożyło. Fachowi nauczyciele w tym kierunku również powinni służyć radą i podać rodzicom pomocną dłoń, doradzić z punktu widzenia pedagogiczno-psychologicznego.

Nauka powinna być dla maluszka naturalną zabawą, pełną wrażeń, dostosowaną do jego wieku, emocji i intelektu. bardzo ważne jest podejście rodziców oraz nauczycieli. Rodzice nie powinni przesadzać z realizacją własnych ambicji na osobie dziecka, co jest problemem w praktycznie każdej dziedzinie pracy z dziećmi.

Nauczyciele powinni mieć w pierwszym rzędzie osobisty stosunek do dzieci, aby rozpoznać, co dla danego maluszka jest właściwym procesem edukacyjnym a co nie.

Metody pedagogiczne są różnorodne i ciągle się rozwijają. Polecamy więc zasięgnąć opinii o danym przedszkolu czy kursie u rodziców, których dzieci odwiedzają naukę czy placówkę, co będzie zapewne najlepszym świadectwem pracy tutejszych pedagogów.