Utrzymanie serwera

Hosting za darmo czy płatny?

Jak już jest wiadome, są dwa warianty hostingu, nieodpłatny i płatny. Czemu typy? Przecież i jedno i drugie to serwer. Otóż owszem, serwer to serwer, nieważne albo nieodpłatny albo bezpłatny. Tak zapewne myśli każdy po przeczytaniu samej definicji hostingu.

Warto zauważyć jest taka, iż obie alternatywy tak szalenie odróżniają się między sobą, iż z powodzeniem możemy by stało się im nadać odmienne nazwy. Tak więc, za darmowy hosting oczywiste jest, iż nie płacimy nic. Jednak jest pewien haczyk.

Dostawca darmowego hostingu nie jest organizacją charytatywną oraz w pewien przepis musi rekompensować indywidualne koszty oraz wciąż zarobić na prowadzonej działalności aby miała sens.

Ograniczenia darmowych hostingów

Przechodząc do sedna, z całą pewnością istnieje niebywale wiele darmowych obsługi hostingowych, jednakże niemalże wszystkie mają tak drastyczne ograniczenia, które dosłownie uniemożliwiają albo niebywale utrudniają wykorzystywanie z tych przed chwilą wspomnianych obsługi do celów komercyjnych albo nawet nieco bardziej wybiegających ponad absolutne minimum.

Zakładając stronę też nawet blog na bezpłatnym serwerze opłaciłoby się liczyć się z takim faktem, iż ostaniemy zmuszeni sytuować na niej reklamy usługodawcy, jego sponsorów, sponsorów jego sponsorów etc.

W globalnej sieci Internet częściej mamy możliwość natrafić na witryny www założone przede wszystkim na tychże bezpłatnych serwerach. Zazwyczaj przebicie się poprzez lawinę reklam na stronie do zasadniczej treści serwisu staje są nieprzeciętnie kłopotliwe, również sam porządek strony oraz jej wygląd upstrzony jest dziesiątkami mniejszych czy większych reklam.

Inne wady

Niestety reklamy nie są jedynym minusem darmowych hostingów, w istotnie wielu przypadkach takie serwery są wolne i istotnie przeciążone. W efekcie pracujące na nich witryny ładują się długo. Powolne ładowanie witryny to nie jedynie frustracja odbiorców jak wciąż niższe miejsca w rankingu Google. Wyszukiwarki bowiem promują witryny pracujące ekspresowo.