Po wiedzę do Maroka

Stolicą Maroka jest miasto Rabat położone na zachodzie kraju nad Oceanem Atlantyckim. Jest to duży ośrodek przemysłowy i rzemieślniczy produkujący między innymi dywany, biżuterię czy ceramikę. Rabat to także ważne dla Maroka centrum turystyczne. Znajduje się tam ważny port morski i węzeł komunikacyjny z międzynarodowym portem lotniczym.

Miasto Rabat zostało założone w 1150 roku przez sułtana Abd Al-Mumina z dynastii Almohadów w pobliżu wcześniejszej rzymskiej osady Sala Colonia. Po uzyskaniu niepodległości w 1956 roku Rabat został stolicą niepodległego państwa. Odwiedzający to miast turyści mogą zobaczyć pozostałości budowli rzymskich (mury obronne, forum, termy, resztki budowli publicznych), muzeum, meczet, cytadelę.

Jedną ze szkół jest Languages Plus - Sprachcaffe. Szkoła ta jest niczym oaza w najbardziej eleganckiej dzielnicy miasta Souissi, w pobliżu centrum i plaży. Budynek szkoły posiada 8 klimatyzowanych sali lekcyjnych, bibliotekę oraz kafeterię. Ponadto szkoła przepiękny ogród z drzewami owocowymi, który jest idealnym miejscem do relaksu w przerwach między zajęciami. Ocean oddalony jest o około kilka minut drogi od szkoły.