Słowo pisane jest wykorzystywane w reklamie oraz nauce języków obcych

Słowo pisane jest ważnym elementem jednego z narzędzi reklamy internetowej - pozycjonowania stron www. W słowie pisanym programiści, specjaliści od pozycjonowania mogą umieścić linki do witryny właściwej, głównej, za pomocą której firma prezentuje swoją ofertę.

Dlaczego jest to takie ważne? Liczba linków jest jedną ze składowych wyznaczania pozycji strony przez algorytm wyszukiwarki Google. A im wyższe miejsce w tej wyszukiwarce, tym lepiej, ponieważ rośnie szansa, że daną witrynę odwiedzi sporo ludzi szukających produktów, usług, informacji. To stwarza duże możliwości marketingowe, komercyjne, gdyż obecnie aż 85 proc. internautów korzysta z wyszukiwarki (stały dostęp do internetu ma ponad połowa Polaków i światowej populacji).

Słowo pisane wykorzystuje się również w innych rodzajach reklamy, np. ogłoszeniach prasowych, tekstach promocyjnych czy artykułach sponsorowanych. Używane w nich słowo pisane musi być poprawne pod każdym względem oraz atrakcyjne z punktu widzenia marketingowego. Ważne są chwytliwe frazy, hasła, slogany wpadające w pamięć, kojarzone później z określonym produktem, marką, firmą.

Oczywiście słowo pisane ma również inne zastosowanie, np. w nauce języków obcych. Umiejętność pisania pozwala sprawnie komunikować się w wielu sprawach, np. pisać listy i maile do zagranicznych znajomych, nawiązywać kontakty biznesowe z podmiotami spoza Polski.