WWW.JEZYKOWE.COMJęzyki obce  |  Początki  |  Metodologia  |  Inne możliwości  |  CertyfikatyMenu header


Wnętrze retro - jak je urządzić i jak oświetlić mieszkanie w tym stylu?

Wnętrza urządzone w stylu retro zawsze są w modzie. Właściwie ten styl stanowi spore wyzwanie, ale z drugiej strony, dostarcza wiele satysfakcji, gdy już skończymy urządzanie swojego mieszkania. Jeśli chodzi o meble czy dodatki, które będą doskonale odpowiadały temu stylowi, możemy się udać w ich poszukiwaniu na targi staroci i antyków. Znajdziemy tam czasem bardzo ciekawe przedmioty, które niekiedy wyglądają na bardzo stare, choć z powodzeniem mogą nadal pełnić swoje funkcje. Pomocne z pewnością okażą się również aukcje internetowe i ogłoszenia zamieszczane na różnych stronach internetowych.

Kluczowe w urządzaniu mieszkania w stylu retro jest oświetlenie. To ono nadaje konkretnym wnętrzom odpowiedniego charakteru. Szczególnie dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jako oświetlenie główne są lampy kryształowe. Kryształ doskonale rozprasza światło, przez co nawet jeśli wybierzemy żarówkę o średniej mocy, pomieszczenie będzie ładnie oświetlone. Ponadto lampy kryształowe zwykle kojarzą się z pewnym przepychem, dzięki czemu świetnie nadają się do wnętrz w starodawnym stylu.

Gdy natomiast zależy nam na tym, aby w pokoju panował przyjemny półmrok, najlepiej jeśli zainwestujemy w lampy kinkiety. Kinkiety generalnie kojarzą się wnętrzami urządzonymi w starym stylu, a w sklepach z wyposażeniem dla domu znajdziemy wiele modeli kinkietów stylizowanych na stare. Doskonale nadają się nie tylko jako oświetlenie boczne, dodatkowe w salonie czy domowej biblioteczce, ale i w innych częściach mieszkania, na przykład w sypialni czy na korytarzu łączącym wszystkie pomieszczenia.

 

REKLAMY